Wyselekcjonowane metody uniknięcia chorób zboża:


Skuteczne działania w zwalczaniu chorób zboża

Wyniszczające choroby zbóż są dużym kłopotem dla rolników, którzy żyją z upraw i plonów. Niektóre z nich, takie jak zaraza poprzez tiofanat metylowy preparaty i choroby wirusowe, muszą być leczone, nim pojawią się o wiele bardziej zaawansowane symptomy, ponieważ tylko w ten sposób możemy mieć szansę ochronić potencjał zbioru. Wykorzystanie zapobiegawczych rozwiązań wzmacniających trwałość zboża przez gospodarza w słusznym czasie ma prawo pomóc w zapobieganiu wielu komplikacjom chorobowym.

Asekuracja zboża przed chorobami - polecane działania profilaktyczne

Proaktywne nastawienie do zwalczania chorób jest często znacznie bardziej skuteczne oraz ekonomiczne aniżeli metody reaktywne w sezonie. Ogólnymi praktykami w zakresie zwalczania choroby jęczmienia bądź innego zboża należałoby się zaciekawić już na samym początku przygody z rolnictwem.

Poniżej omawiamy niektóre z tych najbardziej znaczących, jakie warto wdrożyć, żeby choroby pszenicy ozimej wiosną i pozostałe nie stanowiły większego problemu.

Wyselekcjonowane metody uniknięcia chorób zboża:

• terminowe sadzenie, Tiofanat metylowy

• kontrola obecności azotu,

• specyfiki grzybobójcze na pszenice.

Przede wszystkim właśnie sadzenie zboża w odpowiednim czasie jest istotne dla uniknięcia niektórych chorób. Sadzenie z uwzględnieniem najlepszych momentów dla danego gatunku zboża zezwala na dłuższy okres wegetatywnego wzrostu - co w przypadku chorób takich jak choroby zbóż ozimych ma w rzeczy samej gigantyczne znaczenie.

Zbytnio wysokie ilości oraz współczynniki żyzności azotu mogą sprawiać nazbyt grube, bujne drzewostany, jakie mogą mieć obniżoną cyrkulację powietrza i przenikanie światła, czyniąc plon o wiele bardziej podatnym na choroby dolistne, bądź inne rodzaju fungicydy. Jest to zwłaszcza prawdziwe, kiedy daty sadzenia zbóż są względnie wczesne dla danej uprawy.

Choroby zboża - podsumowanie

Poza powyższymi sadzenie wielu typów pszenicy o różnych stopniach dojrzałości, przesunięcie daty sadzenia, zgnilizna twardzikowa i wybór produktów o większej wytrzymałości lub akceptacji na koronne szkodniki i choroby, takie jak fuzaryjna zgorzel podstawy źdźbła i korzeni zbóż może wspomóc zminimalizować ryzyko istotnych strat. Pierwsza forma wymienionej tu profilaktyki jako ochrona pszenicy ozimej przed chorobami grzybowymi ma tę akcesoryjną zaletę, że pomaga w logistyce zbiorów. Należałoby też zwrócić uwagę na cieszący się coraz większą popularnością tebukonazol w zbożach - przez wielu rolników doceniany jako wydajna forma ochrony.

Informacje

Kategoria: Zboża

Tagi dla artykułu

zboża

Komentarze: 7


 • noavatar.png
  Ponikowski
  Dodany: 2019-11-23

  Wprzódy niespełna rok po ślubie przetrwali rodzicielami zjawiskowej córuni, i po dwóch latach chłopca.

 • noavatar.png
  Nyga
  Dodany: 2019-12-11

  Zaraz zawezwał Hanię o rękę, dotrwał przyznany spośród rozrywką także po ożenku wywiózł ją do Stolicy, dokąd zapadł pracę w Personelu Ogólnym Wojska Własnego.

 • noavatar.png
  Koszewski
  Dodany: 2020-01-19

  Nieustannie na świtu czerwca przebywali do nas na latko

 • noavatar.png
  Kalata
  Dodany: 2020-02-02

  Następnie wezwałem Hanię o łapę, pozostał otrzymany z błogością także po ożenku wywiózł ją do Warszawy, dokąd kupił pozycję w Antabie Sumarycznym Wojska Własnego.

 • noavatar.png
  Franczyk
  Dodany: 2020-02-25

  Ciurkiem na przebłysku czerwca przychodzili do nas na latko

 • noavatar.png
  Bielec
  Dodany: 2020-03-19

  Zawżdy na świtu czerwca przemierzali do nas na latko

 • noavatar.png
  Filipek
  Dodany: 2020-08-02

  Wcześniej nieomal rok po ślubie dożyliśmy rodzicami cacy córeczki, tudzież po dwóch latkach malca.

Copyright © 2019 Sciezkasukcesu.pl